Piątek, 19.07.2024 11:02

Karpacz - Śnieżka z okien Hotelu Gołębiewski

Śnieżka z okien Hotelu Gołębiewski - Karpacz

Widok na Śnieżkę, Kopę i Biały Jar z kamery w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu

Dzięki kamerze zamieszczonej w Hotelu Gołębiewskim mamy możliwość podziwiania niesamowitych górskich widoków bez wychodzenia z domu:-). Bliższym szczytem, który widać na obrazie z kamery jest Kopa (1377m n.p.m). Znajduje się tam ośrodek narciarski, na zboczu góry przygotowanych zostało 8 wyciągów oraz 8 tras narciarskich. Kompleks Narciarski Kopa w Karpaczu oferuje też lekcje jazdy na nartach oraz snowboardzie oraz możliwość wypożyczenia sprzętu i usługi gastronomiczne.

Najdalej położonym wzniesieniem, widocznym na obrazie z kamery, jest Śnieżka (1602 m n.p.m.) najwyższy szczyt w Karkonoszach. Leży na granicy Polski i Czech. Szczyt Śnieżki koniecznie trzeba zdobyć będąc w Karpaczu, nie tylko dla samej satysfakcji, ale również dla niesamowitej panoramy roztaczającej się z samej góry. Na szczycie Śnieżki znajduje się obserwatorium oraz kaplica św. Wawrzyńca.

Na obrazie z kamery widoczny jest również Biały Jar, pokrywa śnieżna utrzymuje się tu najdłużej w całych Karkonoszach. Niestety zimą z powodu zagrożenia lawinowego szlaki turystyczne prowadzące przez Biały Jar są zamknięte.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.1 °C (73.5 °F)
  • prędkość wiatru: 1.71 km/h (1.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 58 %
  • kierunek wiatru: 79 °
  • zachmurzenie: 32 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Śnieżka z okien Hotelu Gołębiewski w miejscowości Karpacz

Śnieżka z okien Hotelu Gołębiewski

Powiązane kategorie z kamerą nr 36:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.