Sobota, 25.05.2024 15:53

Karpacz - Śnieżka

Śnieżka - Karpacz

Śnieżka

Dzięki firmie z Karpacza mamy przyjemność oglądać na żywo czyli w wersji LIVE obraz z web kamery zainstalowanej na dachu schroniska Dom Śląski. Obraz jest w bardzo dobrej rozdzielczości i dzięki niemu możemy podziwiać przez okrągły rok Śnieżkę czyli najwyższy szczyt Karkonoszy i zarazem całych Sudetów. Śnieżka to też najwyższy szczyt Republiki Czeskiej, w połowie należy do Karpacza.

Na obrazie z kamery widzimy najwyżej położoną drogę (ulicę) w Polsce i samym Karpaczu, nazwa jej jest dość oczywista bo jest to ulica o nazwie "Na Śnieżkę", przy której znajdują się aż trzy karkonoskie schroniska. Tam gdzie najwięcej turystów wspina się jest szlak turystyczny, którym już po półgodzinie wspinania znajdziemy się na szczycie góry, z której rozpościera się jeden z piękniejszych, jak nie najpiękniejszy widok na Sudety polskie oraz czeskie. Nierzadko widoczność dochodzi do 200 km czyli spokojnie możemy dojrzeć stolicę Dolnego Śląska Wrocław i odwrotnie, z Wrocławia dojrzymy ten charakterystyczny stożek.

Śnieżka jest najczęściej odwiedzaną i fotografowaną górą w całej Europie. Turystyka w tym rejonie została zapoczątkowana wieki temu na co jest wiele dowodów w postaci widokówek, fotografii oraz pism. Jeszcze niedawno znajdowało się tu schronisko, które na pewno dostarczało bywalcom sporo wrażeń, szczególnie w okresie występowania fenów, wiatrów które potrafią na tej wysokości wiać nawet z prędkością 300 km na godzinę.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.5 °F)
  • prędkość wiatru: 5.26 km/h (3.27 mph)
  • wilgotność powietrza: 76 %
  • kierunek wiatru: 159 °
  • zachmurzenie: 91 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Śnieżka w miejscowości Karpacz

Śnieżka

Powiązane kategorie z kamerą nr 12:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.