Środa, 12.06.2024 23:19

Karpacz - Miejska Kolej Linowa na Kopę

Miejska Kolej Linowa na Kopę - Karpacz

Kamera w Karpaczu z widokiem na Miejską Kolej Linową na Kopę

Półwieczna kolejka linowa, najsłynniejsza w okolicach Karpacza. Jest w stanie przewieźć około 1000 osób na godzinę. Kolej ma długość aż 2,2 km, a wjazd na górną stację trwa około 15 minut, dzięki czemu przyjrzeć się można najpiękniejszym walorom górskim Karkonoszy. Uskoki wzniesień zachowane są maksymalnie do 530 metrów, dzięki czemu można zaobserwować różnorodność flory, rzadko występującej w innych częściach polski. Do kolejki można dojść bezpośrednio z Białego Jaru. Z górnej stacji wyciągu rozciąga się przepiękny widok na Karpacz i panoramę gór. Przy słonecznej pogodzie niezapomniane doznania krajobrazowe gwarantowane.

Kolejka jest praktycznie zabytkiem, wsiadanie i wysiadanie z niej nie należy do zbyt przyjemnych czy też bezpiecznych. W mieście utrzymującym się głównie z turystyki, powinny znaleźć się pieniądze na modernizację półwiecznej kolejki, która niewątpliwie przyciąga wielu urlopowiczów, generując przy tym nie małe zyski.

Wyciąg może posłużyć jako skrót w drodze na Śnieżkę. Pod obrazem z kamery znajduje się informacja na temat panujących aktualnie warunków pogodowych. Gorąco zachęcamy do wyszukiwania kamer, znajdujących się również na innych stokach narciarskich w Polsce.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.1 °C (46.5 °F)
  • prędkość wiatru: 0.61 km/h (0.38 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 177 °
  • zachmurzenie: 79 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Miejska Kolej Linowa na Kopę w miejscowości Karpacz

Miejska Kolej Linowa na Kopę

Powiązane kategorie z kamerą nr 49:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.