Sobota, 22.06.2024 06:03

Karpacz - Kolej krzesełkowa w Białym Jarze

Kolej krzesełkowa w Białym Jarze - Karpacz

Karpacz kamera na kolej krzesełkową w Białym Jarze

Obraz pochodzi z kamery zamontowanej przy górnej stacji kolejki krzesełkowej w Białym Jarze. Stacja powstała całkowicie od podstaw w 2011 roku i zarządzana jest przez spółkę Winterpol, która zarządza również częścią terenów narciarskich w Zieleńcu.

Głównym elementem ośrodka narciarskiego jest kolej krzesełkowa Dopplemayera o długości 600 metrów, została ona wyposażona w sześcioosobowe kanapy z pomarańczowymi osłonami przeciwwietrznymi. Jest to jedna z najnowocześniejszych kolei tego typu w Polsce. Z górnej stacji narciarze do wyboru mają trzy warianty zjazdu, dwie trasy czerwone oraz jedną trasę niebieską o długości 600, 800 i 1100 metrów. Dolna stacja kolejki położona jest blisko centrum Karpacza, zaś górna usytuowana jest w pobliżu dolnej stacji kompleksu narciarskiego na Kopie. Niestety jeszcze nie zostały i nie wiadomo czy zostaną wprowadzone wspólne karnety.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, stacja narciarska Biały Jar jest o tyle ważna dla Karpacza, że jest to pierwsza stacja wybudowana tutaj od wielu lat. Miejmy nadzieję, że jest to tylko początek i w przyszłości będzie możliwy rozwój tej niewielkiej stacji narciarskiej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.6 °F)
  • prędkość wiatru: 1.87 km/h (1.16 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 227 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolej krzesełkowa w Białym Jarze w miejscowości Karpacz

Kolej krzesełkowa w Białym Jarze

Powiązane kategorie z kamerą nr 308:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.