Sobota, 15.06.2024 21:28

Karpacz - Karpatka - stok

Karpatka - stok - Karpacz

Karpacz widok z kamery na stok Karpatka

Szklanym okiem kamery mamy szansę ujrzeć górną partię stoku narciarskiego w niewielkiej stacji narciarskiej Karpatka, leżącej na zboczach góry Karpatka, sięgającej 727 metrów n.p.m. Ośrodek znajduje się przy ulicy Myśliwskiej, w odległości około 500 metrów od ścisłego centrum miasta Karpacz.

Karpatka to zdecydowanie idealne miejsce dla początkujących narciarzy. Stacja dysponuje szerokim na około 100 metrów stokiem, który obsługiwany jest przez dwa wyciągi orczykowe, o długości 300 oraz 350 metrów. Orczyki postawione zostały równolegle do siebie, i obsługują praktycznie tą samą część stoku. Jak przystało na stację narciarską położoną prawie, że w samym centrum miasta, stok na całej długości jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a także oświetlony.

W Karpaczu oraz jego najbliższych okolicach znajduje się kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt, niewielkich stacji narciarskich. I o ile, są one niezwykle atrakcyjne dla początkujących narciarzy, to wprawieni miłośnicy sportów zimowych, raczej powinni wybrać się na Kopę lub do Białego Jaru. Niestety w Karpaczu w dalszym ciągu nie został wprowadzony system wspólnych karnetów, co zdecydowanie obniża narciarską atrakcyjność miasteczka.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.8 °C (58.6 °F)
  • prędkość wiatru: 1.98 km/h (1.23 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Karpatka - stok w miejscowości Karpacz

Karpatka - stok

Powiązane kategorie z kamerą nr 1090:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.