Sobota, 22.06.2024 03:52

Karpacz - Deptak przy stoku Kolorowa

Deptak przy stoku Kolorowa - Karpacz

Kamera w Karpaczu deptak przy stoku narciarskim Kolorowa

Kamera zamontowana jest na Hotelu Kolorowa w centrum Karpacza przy deptaku na ulicy Konstytucji 3 Maja. Na obrazie z kamery są dwa charakterystyczne dla Karpacza elementy. Pierwszym z nich jest drewniany budynek, mieszczący restaurację w stylu zakopiańskim, przy której nie można przejść obojętnie przez dokuczliwy smród, hałas sprośnych przyśpiewek wylewający się na zewnątrz oraz natarczywe nagabywanie "góralki" do spożycia oferowanych "rarytasów". Poza tym jest tam bardzo drogo, o czym wielu turystów przekonuje się dopiero po otrzymaniu rachunku. Takie karpaczańskie, dla niektórych karpackie, a właściwie pseudo-zakopiańskie klimaty.

Drugą atrakcją widoczną na zdjęciu jest stok narciarski Kolorowa. Stok jest na zboczu Góry Pohulanka, której nazwa jak nic pasuje do tego deptaku, pełnego barów, restauracji, pizzeri i sklepów, a w każdym nieprzebrane ilości piwa i innych mocniejszych alkoholi. Nic tylko hulać, choć jak na razie tylko do 22-ej czyli do ciszy nocnej. Ponoć ma się to zmienić choć okolicznym mieszkańcom to nie w smak. Wyciąg narciarski czynny jest oczywiście w czasie śnieżnej zimy, a przynajmniej w czasie mrozów, kiedy system naśnieżania pozwala na zebranie odpowiedniej ilości sztucznego śniegu. Poza sezonem narciarskim wyciąg orczykowy służy na potrzeby toru saneczkowego, dzięki niemu można we dwie osoby zjechać z dużą prędkością po metalowej rynnie. Lokalizacja stoku jest rewelacyjna i pozwala wszystkim, starym i młodym, doświadczonym i uczącym się, na zabawę przez okrągły rok.

Obraz pokazuje deptak i zabudowę Karpacza, z niewielką częścią wyciągu orczykowego - większą atrakcją byłoby gdyby kamera pokazywała sam stok narciarski. Kiedyś była taka kamera, bardzo zresztą popularna wśród internautów łaknących widoków i wspomnień. Niestety od dłuższego czasu kamera ta została zdemontowana, a szkoda...

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.7 °C (63.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6.47 km/h (4.02 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 240 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Deptak przy stoku Kolorowa w miejscowości Karpacz

Deptak przy stoku Kolorowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 23:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.