Piątek, 19.07.2024 10:16

Kamery w województwie podkarpackim - na literę F (31)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę F

Podkarpackie - opis

Województwo podkarpackie leży w południowo-wschodniej części Polski, granicząc od południa ze Słowacją, od wschodu z Ukrainą oraz z województwami lubelskim, małopolskim i świętokrzyskim. Podkarpackie jest jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski. Bogactwo kultury, piękne krajobrazy oraz liczne zabytki, które zobaczyć możemy wędrując jednym z wielu wyznaczonych szlaków.

Na szczególną uwagę zasługuje, położony na terenie województwa Magurski Park Narodowy, na jego terenie spotkać możemy wilka, niedźwiedzia, rysia, żubra oraz bobra. Miłośnicy przyrody z pewnością wybiorą się jednym z wielu szlaków wyznaczonych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które umożliwiają bliski kontakt z naturą. Województwo podkarpackie to aż 10 parków krajobrazowych, ponad 50 rezerwatów przyrody, kilka obszarów chronionego krajobrazu oraz jedno z najmniej zanieczyszczonych regionów w Polsce.

Atrakcyjność terenu województwa podkarpackiego niewątpliwie podnosi wiele godnych polecenia zabytków architektonicznych i atrakcji turystycznych. Do najcenniejszych zabytków Rzeszowa, stolicy województwa podkarpackiego, zaliczają się kościół farny, zamek oraz pałac Lubomirskich, ratusz, dawny zespół klasztorny oo. Pijarów oraz kościół i klasztor oo. Bernardynów. Nietuzinkową atrakcją miasta jest Podziemna Trasa Turystyczna przebiegająca około 10 metrów pod płytą rynku. Nieopodal Rzeszowa, bowiem 17 kilometrów na wschód na obrzeżach Pogórza Dynowskiego leży Łańcut, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.