Sobota, 15.06.2024 22:41

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Rzeszów (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Rzeszów - opis

Rzeszów jest liczącym blisko 200 tysięcy mieszkańców miastem na prawach powiatu. Położony jest w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej Polsce. W mieście działają dwie duże państwowe uczelnie: Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski oraz mniejsze, prywatne: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji.

Miasto jest prężnym ośrodkiem kulturalnym i rozrywkowym. Wśród instytucji kultury znajdziemy tu takie atrakcje jak Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego, z gmachem mieszczącym na głównej sali aż 800 osób, Teatr Maska i Muzeum Dobranocek, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Nowy, Przedmieście, "bo tak", Rzeszowski Teatr Tańca oraz muzea: Okręgowe, Etnograficzne i Diecezjalne. W tak szerokiej ofercie każdy miłośnik kultury i sztuki odnajdzie miejsce do przyjemnego spędzenia czasu.

W najbliższym sąsiedztwie Rzeszowa znajduje się port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Odbywają się stąd loty do Londynu, Dublina, Manchesteru, Frankfurtu, Paryża i Warszawy. Obok lotniska zlokalizowany jest Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej będący jedyną w Polsce cywilną szkołą pilotów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.