Piątek, 19.07.2024 09:59

Kamery w Czaszynie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Czaszyn - opis

Czaszyn to malowniczo położona wieś w południowo-wschodniej Polsce w Bieszczadach, opodal granicy ze Słowacją (około 30 kilometrów) i Ukrainą (około 50 kilometrów). Piękna okolica oraz wspaniałe walory przyrodnicze i krajobrazowe sprzyjają turystyce, czego dowodem są liczni turyści co roku odwiedzający ten region.

Czaszyn to stara miejscowość, która pierwszy raz pojawia się w dokumentach historycznych z 1424 roku. Na przestrzeni lat wieś kilkukrotnie zmieniła swojego właściciela. W XVI wieku Czaszyn zamieszkany był w większości przez ludność ruską, co skutkowało wybudowaniem tutaj cerkwi parafialnej. Tuż po wojnie w wyniku "Akcji Wisła" lokalna ludność została częściowo wysiedlona, a jej miejsce zajęli Polacy. Obecnie we wsi mieszka nieco ponad 1200 mieszkańców.

Wieś nie posiada nazbyt rozbudowanej infrastruktury turystycznej, lecz z pewnością odnajdą się tutaj turyści miłujący się w ciszy i spokoju, a także przyrodzie oraz amatorzy aktywnego wypoczynku. Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych turyści mają do dyspozycji nowoczesną halę sportową z rozbudowanym zapleczem noclegowym i gastronomicznym.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.