Sobota, 15.06.2024 22:17

Czaszyn ↓

  • Panorama wsi

Czaszyn - Panorama wsi

Panorama wsi - Czaszyn
Link źródłowy

Czaszyn kamera na panoramę wsi

Czaszyn to wieś położona w powiecie sanockim, województwie podkarpackim, licząca około 1600 mieszkańców. Usytuowanie wsi w południowo-wschodniej części Polski w malowniczym regionie Bieszczad sprawia, że jest to idealne miejsce wypoczynkowe oraz nadające się na krótki postój podczas dłuższej jazdy samochodem.

W Czaszynie oprócz ciszy i spokoju oraz pięknych krajobrazów, znajdziemy zabytkową cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy. Jest to murowana świątynia wzniesiona w 1835 roku. Została ona wybudowana w miejscu, w którym stała wcześniej drewniana cerkiew z XVIII wieku. Tuż po Akcji Wisła, która miała miejsce w 1947 roku, i wywiezieniu ludności greckokatolickiej, stała się kościołem obrządku łacińskiego, później świątynia przeszła w ręce katolików, aż do czasu wybudowania nowego kościoła katolickiego. Niestety liczne przebudowy sprawiły, że niemal całkowicie świątynia utraciły cechy budownictwa cerkiewnego. Z bogato zdobionych dekoracji malarskich do dnia dzisiejszego nie przetrwało prawie nic, zachowała się jedynie polichromia Opieki Matki Bożej.

Czaszyn nie jest miejscowością typowo turystyczną, lecz stanowić może ciekawy przystanek na drodze, gdzie będziemy mogli podziwiać malownicze widoki, zrobić zakupy w sklepie i rozprostować nogi. Kamera została zamontowana na wieży kościoła rzymskokatolickiego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, z widokiem na panoramę wsi.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.9 °C (55.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.38 km/h (2.1 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 161 °
  • zachmurzenie: 37 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama wsi w miejscowości Czaszyn

Panorama wsi

Powiązane kategorie z kamerą nr 860:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.