Wtorek, 24.05.2022 14:37

Sanok ↓

Sanok - Skansen

Skansen - Sanok
Link źródłowy

Sanok kamera na Skansen

Jedną z największych atrakcji Sanoka jest Muzeum Budownictwa Ludowego będące równocześnie wizytówką miasta. Pod względem ilości obiektów jest to największy skansen w Polsce. Malownicze położenie u stóp Gór Sanocko-Turczyńskich fantastycznie ukazuje fizjografię województwa podkarpackiego.

Skansen podzielony został na sektory poszczególnych grup etnograficznych, w których skład wchodzą: Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie. W Muzeum Budownictwa Ludowego znajduje się ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. Oprócz budynków mieszkalnych i gospodarczych znajdują się tutaj także piękne budowle sakralne, a w tym XVII-wieczny kościół oraz dwie cerkwie z XVIII wieku, a także cerkiew łemkowska z początku XIX wieku.

Większość z budynków jest w pełni wyposażona i udostępniona do zwiedzania. W obrębie muzeum znajduje się także stała wystawa, na której wyeksponowanych zostało ponad 220 ikon z okresu od XV do XX wieku, wspaniale ukazujących rozwój malarstwa Karpat.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.1 °C (73.6 °F)
  • prędkość wiatru: 7.34 km/h (4.56 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 212 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Skansen w miejscowości Sanok

Skansen

Powiązane kategorie z kamerą nr 739:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.