Sobota, 13.04.2024 18:30

Sanok ↓

Sanok - Skansen

Skansen - Sanok
Link źródłowy

Sanok kamera na Skansen

Jedną z największych atrakcji Sanoka jest Muzeum Budownictwa Ludowego będące równocześnie wizytówką miasta. Pod względem ilości obiektów jest to największy skansen w Polsce. Malownicze położenie u stóp Gór Sanocko-Turczyńskich fantastycznie ukazuje fizjografię województwa podkarpackiego.

Skansen podzielony został na sektory poszczególnych grup etnograficznych, w których skład wchodzą: Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie. W Muzeum Budownictwa Ludowego znajduje się ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. Oprócz budynków mieszkalnych i gospodarczych znajdują się tutaj także piękne budowle sakralne, a w tym XVII-wieczny kościół oraz dwie cerkwie z XVIII wieku, a także cerkiew łemkowska z początku XIX wieku.

Większość z budynków jest w pełni wyposażona i udostępniona do zwiedzania. W obrębie muzeum znajduje się także stała wystawa, na której wyeksponowanych zostało ponad 220 ikon z okresu od XV do XX wieku, wspaniale ukazujących rozwój malarstwa Karpat.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20 °C (68 °F)
  • prędkość wiatru: 3.35 km/h (2.08 mph)
  • wilgotność powietrza: 74 %
  • kierunek wiatru: 263 °
  • zachmurzenie: 74 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Skansen w miejscowości Sanok

Skansen

Powiązane kategorie z kamerą nr 739:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.