Sobota, 22.06.2024 05:11

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie sanockim (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat sanocki - opis

Powiat sanocki położony jest w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Siedzibą władz powiatu jest malowniczy Sanok usytuowany w dolinie Sanu. Największym atutem powiatu jest piękno przyrody doceniane przez licznych turystów odwiedzających powiat sanocki. W jego obrębie zlokalizowane są aż trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu oraz pięć rezerwatów przyrody. Ponad 50% powierzchni powiatu sanockiego stanowią obszary leśne będące domem wielu zagrożonych gatunków.

Powiat sanocki warto odwiedzić latem, ze względu na organizowane tutaj liczne imprezy plenerowe. Wśród wielu imprez należy wyróżnić: Jarmark Ikon, Jarmark Folklorystyczny odbywający się w czerwcu oraz Kermesz Smaków (lipiec). Choć zaledwie niewielka część powiatu sanockiego położona jest w granicach Bieszczad, to znajdziemy tutaj rozbudowaną infrastrukturę do uprawiania sportów zimowych, która powinna zadowolić początkujących narciarzy i snowboardzistów.

Najlepszą bazą wypadową w regionie jest oczywiście Sanok, od którego warto rozpocząć swoje zwiedzanie. Znakomita baza noclegowa i gastronomiczna spełni oczekiwania znakomitej większości turystów. Bez większych problemów każdy tutaj znajdzie nocleg w cenie na "własną kieszeń".

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.