Poniedziałek, 20.05.2024 11:34

Kamery w Świątkowej Wielkiej

Brak kamer.

Świątkowa Wielka - opis

Swiątkowa Wielka to wieś położona w powiecie jasielskim w obrębie województwa podkarpackiego, około 40 kilometrów od stolicy powiatu Jasła. We wsi znajduje się jedyny na terenie powiatu czynny wyciąg orczykowy, który obsługuje trzy trasy zjazdowe. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa zostały przygotowane również trasy biegowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Stacja narciarska Mareszka Ski nie przyciąga turystów z całej Polski, lecz lokalnie ma bardzo duże znaczenie. 

Cały powiat jasielski usłany jest wieloma zabytkami, głównie sakralnymi. W wsi Świątkowa Wielka znajduje się dawna cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem św. Michała Archanioła, która została wzniesiona prawdopodobnie w drugiej połowie XVIII wieku.

Świątkowa Wielka jest spokojną niewielką wsią, która zimą przyciąga głównie lokalnych amatorów białego szaleństwa oraz turystów przebywających w okolicy. Latem, wieś jest enklawą ciszy i spokoju, miejscem w którym z dala od głośnych dźwięków miasta możemy w spokoju po obcować z naturą oraz odetchnąć czystym i świeżym powietrzem.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.