Środa, 12.06.2024 23:08

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie kolbuszkowskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat kolbuszowski - opis

Powiat kolbuszowski usytuowany jest w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, w środkowej części Kotliny Sandomierskiej, tym samym obejmując ponad połowę obszaru Płaskowyżu Kolbuszowskiego. Powiat kolbuszowski ma charakter głównie rolniczy. Największą powierzchnie zajmują tutaj gleby wytwarzane z piasków całkowitych, słabo gliniastych i gliniastych.

Powiat kolbuszowski powszechnie, szczególnie wśród mieszkańców, uznawany jest za dość ubogi pod względem atrakcji turystycznych. Niemniej jednak ostatnimi czasy rolniczy charakter regionu wpłynął na dość intensywny rozwój agroturystyki i turystyki wiejskiej, która w ostatnich latach zyskała szeroką rzeszę zwolenników. 

Na terenie powiatu kolbuszowskiego nie znajdziemy zbyt wielu zabytków. Lecz nie oznacza to, że nie warto poświęcić nieco czasu na zwiedzanie. W Kolbuszowej znajduje się ciekawy Park Etnograficzny - Muzeum Kultury Ludowej, gdzie turyści zapoznać się mogą z budownictwem Lasowiaków i Rzeszowiaków. Niemniej ciekawym zabytkiem jest także XVII-wieczna oficyna dworska usytuowana przy ulicy Kościuszki, otulona fosa wypełnioną wodą.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.