Czwartek, 13.06.2024 00:00

Kamery w Solinie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Solina - opis

Solina to niewielka wieś wypoczynkowa położona w województwie podkarpackim, opodal Polańczyka i Ustrzyk Dolnych. Pierwsze wzmianki na temat osady w miejscu dzisiejszej wsi pochodzą z XV wieku. Największą popularność Solina zyskała po utworzeniu zbiornika zaporowego - Jeziora Solińskiego.

Największą atrakcją Soliny jest oczywiście Jezioro Solińskie dające szereg możliwości spędzania wolnego czasu. Na brzegach akwenu powstało kilka ośrodków rekreacyjnych, a możliwość kąpieli istnieje jedynie na wyznaczonych kąpieliskach. Jezioro Solińskie uwielbiane jest przede wszystkim przez miłośników sportów wodnych, którzy podczas żeglowania mogą podziwiać wspaniałą panoramę Bieszczad zmieniającą się w zależności od pory roku, dnia, a nawet godziny.

Chcąc urozmaicić swój czas spędzony w Solinie, warto wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową do pobliskiego Polańczyka słynącego z fantastycznych walorów uzdrowiskowych. Choć baza noclegowa w Solinie jest dość skromna, to powinna spełnić oczekiwania znakomitej większości turystów. Baza noclegowa Soliny składa się przede wszystkim z przytulnych kwater prywatnych i pokoi gościnnych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.