Piątek, 01.12.2023 02:06

Solina ↓

  • Jezioro Solińskie

Solina - Jezioro Solińskie

Jezioro Solińskie - Solina
Link źródłowy

Solina widok z kamery na Jezioro Solińskie i okolicę

Kamera została zamontowana na największej w Polsce zaporze wodnej, będącej jedną z największych atrakcji niewielkiej wsi Solina. Zapora jest ważnym punktem na turystycznej mapie powiatu oraz województwa podkarpackiego, nie tylko ze względu na ciekawostki technologiczne, ale także ze względu na wspaniałe widoki roztaczające się z niej.

Zdjęcia z kamery fantastycznie ukazują rozległość Jeziora Solińskiego oraz jego piękne otoczenie. Po zaporze biegnie swoisty deptak, zwany Bieszczadzkimi Krupówkami, choć teoretycznie, z geograficznego punktu widzenia, Solina położona jest w Górach Sanocko-Turczańskich. Jezioro Solińskie stwarza fantastyczne warunki do żeglugi oraz windsurfingu, lecz niestety, największym problemem akwenu jest duże zanieczyszczenie wody, w skutek którego kąpieliska już kilkukrotnie były zamykane.

Praktycznie w każdej miejscowości położonej w okolicy Jeziora Solińskiego znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, a także liczne punkty gastronomiczne i niewielkie sklepiki oferujące tandetne pamiątki nie mające nic wspólnego z Bieszczadami, czy też Górami Sanocko-Turczyńskimi. Solina jest miejscowością popularną w województwie podkarpackim i obleganą liczne przez lokalnych turystów, dlatego też szukając ciszy i spokoju, warto wybrać się szlakiem pieszym lub rowerowym biegnącym przez ciekawe zakątki Gór Sanocko-Turczyńskich

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -0.4 °C (31.3 °F)
  • prędkość wiatru: 0.66 km/h (0.41 mph)
  • wilgotność powietrza: 98 %
  • kierunek wiatru: 300 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jezioro Solińskie w miejscowości Solina

Jezioro Solińskie

Powiązane kategorie z kamerą nr 740:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.