Piątek, 19.07.2024 10:59

Kamery w Rzeszowie (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Rzeszów - opis

Rzeszów to ważny ośrodek kulturalny, gospodarczy i naukowy województwa podkarpackiego. Królewskie miasto położone jest w południowo-wschodniej części Polski i rozciąga się po obu stronach rzeki Wisłok. Oferta atrakcji turystycznych w stolicy Podkarpacia jest bardzo bogata, dlatego też warto wcześniej dokładnie zaplanować swój pobyt w Rzeszowie, aby jak najefektywniej wykorzystać wolny czas.

Najważniejszym i zazwyczaj pierwszym miejscem odwiedzanym przez turystów przybywających do Rzeszowa jest Stare Miasto, którego centralnym punktem jest Stary Rynek. Niestety, w wyniku pożaru w XIX wieku Stary Rynek utracił dużą część zabudowań, czego efektem jest brak zabytkowych obiektów po stronie zachodniej Rynku. Z pozostałych trzech stron Rynek otoczony jest głównie niewielkimi, bo dwupiętrowymi kamieniczkami z różnokolorowymi fasadami. Stare Miasto, to nie tylko to, co widać na powierzchni. Kilka lat temu została wytyczona i udostępniona Podziemna Trasa Turystyczna, dzięki której możemy odkryć tajemnice staromiejskiej zabudowy sprzed setek lat.

Miłośnicy historii i ciekawostek powinni wybrać się do rzeszowskich muzeów, w obrębie miasta funkcjonuje Muzeum Okręgowe, Muzeum Historii Miasta Rzeszów oraz Muzeum Etnograficzne. Jak już wspomnieliśmy, Rzeszów to ważny ośrodek kulturalny, i jak na metropolię przystało, kulturą stoi. W stolicy Podkarpacia odbywają się liczne wydarzenia kulturalne. Największym zainteresowaniem cieszą się: Wielokulturowy Festiwal Galicja, filmowy Multimedia Happy End Festiwal oraz Carpathia Festival.

Rzeszów to miasto przyjazne turystom, oprócz licznych zabytków, mieszkańcy i urlopowicze do dyspozycji mają szereg obiektów sportowych, szlaków pieszych, a także rowerowych. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna spełni oczekiwania znakomitej większości turystów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.