Poniedziałek, 08.08.2022 22:04

Rzeszów - Most Zamkowy

Most Zamkowy - Rzeszów
Link źródłowy

Rzeszów kamera na Most Zamkowy

Kamera ukazuje Most Zamkowy biegnący nad rzeką Wisłok w Rzeszowie. Łączy on centrum miasta ze stosunkowo nowym osiedlem mieszkaniowym położonym na prawym brzegu rzeki. Przeprawa położona jest opodal rzeszowskiego Zamku, której zawdzięcza swoją nazwę.

Most Zamkowy został oddany do użytku w 2002 roku. Budowa nowoczesnej, stalowo-żelbetowej konstrukcji o łącznej długości 173 metrów wymagała licznych prac przygotowawczych, a w tym: uregulowania koryta rzeki Wisłok, a także poprawy infrastruktury sanitarnej i energetycznej. Konstrukcja mostu jest pięcioprzęsłowa. Dwa z nich liczą po 44 m., zaś pozostałe po 28 metrów. Most Zamkowy może i nie należy do największych atrakcji Rzeszowa, lecz przyozdobiony efektownymi dekoracjami stwarza niepowtarzalny klimat świąteczny. Po obu stronach mostu wyznaczone zostały ścieżki dla pieszych i rowerzystów.

W oddali widoczny jest Zamek będący jednym z najważniejszych zabytków Rzeszowa. Został on wybudowany w latach 1902-1906 w miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Obecnie w Zamku mieści się siedziba sądu okręgowego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.7 °C (65.6 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 63 %
  • kierunek wiatru: 40 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most Zamkowy w miejscowości Rzeszów

Most Zamkowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 629:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.