Czwartek, 13.06.2024 00:19

Rzeszów - Pomnik Walk Rewolucyjnych

Pomnik Walk Rewolucyjnych - Rzeszów
Link źródłowy

Rzeszów kamera na Pomnik Walk Rewolucyjnych

Pomnik Walk Rewolucyjnych, zwany również pomnikiem Czynu Rewolucyjnego to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Rzeszowa. Jest to komunistyczny monument wybudowany w 1974 roku. Pomysłodawcą budowy pomnika był Władysław Kruczek sekretarz KW PZPR w Rzeszowie.

Pomnik Walk Rewolucyjnych dotyczy oczywiście walk prowadzonych na terenach określanych mianem Ziemi Rzeszowskiej. Monument miał w sposób symboliczny uczcić zrywy rewolucyjne. Kontrowersyjny wygląd monumentu nakręcił jego popularność. W stylizowanych liściach lauru jedni widzą ośle uszy, zaś inni uszy zakopanego zająca. Obecnie, znakomita większość mieszkańców Rzeszowa, posługuje się potoczną nazwą pomnika, nieco wulgarną, której tutaj nie będziemy przytaczać, lecz odnosi się ona do żeńskich narządów płciowych.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, Pomnik Walk Rewolucyjnych był miejscem spotkań rzeszowskiej młodzieży, natomiast w obecnej chwili jest jedynie punktem orientacyjnym i kontrowersyjnym pomnikiem, przy którym szczególnie młodzież odwiedzająca Rzeszów, bardzo chętnie robi sobie pamiątkowe zdjęcia. Za 40-metrowym monumentem rozciąga się fantastyczna panorama południowo-wschodniej części miasta Rzeszów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13 °C (55.4 °F)
  • prędkość wiatru: 0.82 km/h (0.51 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1017 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Pomnik Walk Rewolucyjnych w miejscowości Rzeszów

Pomnik Walk Rewolucyjnych

Powiązane kategorie z kamerą nr 626:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.