Piątek, 19.07.2024 09:58

Rzeszów - Stare Miasto

Stare Miasto - Rzeszów
Link źródłowy

Rzeszów kamera na Stare Miasto

Rzeszowskie Stare Miasto, a w szczególności położony w jego centralnej części Stary Rynek, jest swoistym centrum rozrywkowym, gdzie znakomita część Rzeszowian spędza sobotnie i niedzielne popołudnia i wieczory przy kawie, herbacie lub piwie ze znajomymi.

Zabudowa Starego Miasta w większości pochodzi z XIX wieku, starsze budowle uległy zniszczeniu w skutek pożaru, który nawiedził miasto w 1842 roku, z tego też względu zachodnia pierzeja Rynku jest wolna o zabudowań. W południowo-wschodnim narożu stoi Ratusz, który jest dominującym elementem Starego Miasta. Na wierzy ratusza, w XVII wieku mieścił się dzwon, którego uderzenia zezwalały na rozpoczęcie handlu w godzinach porannych, zaś w godzinach popołudniowych kolejne uderzenia dzwonu oznaczały koniec handlu.

Jedną z największych atrakcji turystycznych rzeszowskiego Starego Miasta jest podziemna trasa turystyczna "Rzeszowskie Piwnice". Sieć podziemnych korytarzy była budowana latami przez mieszkańców Rzeszowa. Niegdyś w korytarzach mieściły się sklepy, magazyny, a także zakłady produkcyjne. W czasie kataklizmów i wojen korytarze służyły jako schronienie. Odrestaurowane podziemia udostępnione są turystom do zwiedzania. Podziemna trasa turystyczna składa się z trzech kondygnacji i biegnie na głębokości od 0.5 do 10 metrów pod płytą Rynku. Długość wszystkich korytarzy wynosi ponad 350 metrów, jest ich 15 i każdy z nich posiada nazwę, która odnosi się do funkcji korytarzu i historii miasta.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 25.5 °C (77.8 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 50 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stare Miasto w miejscowości Rzeszów

Stare Miasto

Powiązane kategorie z kamerą nr 623:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.