Środa, 24.07.2024 17:08

Kamery w Kolbuszowej (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Kolbuszowa - opis

Kolbuszowa to niewielka mieścina leżąca w województwie podkarpackim, nieopodal Rzeszowa i Mielca, nad egzotycznie brzmiącą rzeką Nil, przy trasie E371. Kolbuszowa jako samodzielna miejscowość przy dłuższym pobycie raczej nie spełni oczekiwań zbyt wielu turystów pod względem atrakcji, niemniej jednak położona jest w pobliżu wyjątkowo ciekawych miejscowości, które oferują szereg zabytków i atrakcji. Doskonałym tego przykładem może być Łańcut.

Przyjeżdżając do Kolbuszowa warto swoje pierwsze kroki skierować na kolbuszowski Rynek, gdzie znajduje się zabytkowa studnia wybudowana w latach 80-tych XIX wieku. Stosunkowo niedaleko Rynku, zaledwie kilka minut spacerem, znajduje się piękny Kościół Wszystkich Świętych. Ta monumentalna, bazylikowa świątynia wzniesiona w I połowie XX wieku z pewnością zachwyci miłośników zabytkowego budownictwa sakralnego. Wnętrza kościoła kryją w sobie cenne zabytki. Elementy wyposażenia m.in. ołtarze boczne, pochodzą z XVII i XVIII wieku. Warto także zwrócić szczególną uwagę na synagogę usytuowaną przy ulicy Piekarskiej. Wzniesiona została w 1825 roku w stylu klasycystycznym.

Chcąc poznać bliżej historię ziemi kolbuszowskiej i regionu, warto się wybrać do skansenu w Kolbuszowie, usytuowanym przy ulicy Wolskiej 36. We wspomnianym parku etnograficznym zobaczyć możemy ponad 80 obiektów architektury, a także narzędzia, sprzęty i niegdysiejsze przedmioty codziennego użytku mieszkańców regionu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.