Poniedziałek, 20.05.2024 12:11

Kamery w Strzyżowie

Brak kamer.

Strzyżów - opis

Strzyżów to niespełna 9 tysięczne miasteczko położone w województwie podkarpackim nad Wisłokiem. Historia miasta sięga aż IX wieku, czasów związku plemiennego Wiślan, była niezwykle przewrotna, tragiczna a przy tym bardzo ciekawa, bowiem Strzyżów na przestrzeni lat przetrwał aż 10 dużych pożarów.

Strzyżów jak i jego okolice są niezwykle atrakcyjne turystycznie. W 1941 roku, we wschodniej części miasta został wybudowany podziemny schron kolejowy (pod Żarnowską Górą) wraz z obiektami pomocniczymi. Obiekt można zwiedzać w weekendy od godziny 10.00 do 18.00, a w wakacje (lipiec-sierpień) również w tygodniu. W całym województwie podkarpackim znajdziemy wiele zabytkowych budynków oraz pałaców, które świadczą o powodzeniu żyjących na tych terenach rodzin szlacheckich. Pałac w Strzyżowie został odbudowany w końcu XIX wieku, obecnie jest to siedziba Domu Dziecka im. Janusza Korczaka.

Województwo podkarpackie jest jednym z najmniej zanieczyszczonych w Polsce. W okolicach miasta znajduje się Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy oraz Strzyżowsko-Sędziszowski Obszar Chronionego Krajobrazu. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji liczne szlaki piesze oraz rowerowe. Zimą działa tu ośrodek narciarski Oaza Ski, który zobaczyć możecie na kamerze udostępnionej w naszym serwisie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.