Środa, 24.07.2024 16:15

Białka Tatrzańska - Remiaszów i Jankulakowski

Link źródłowy

Białka Tatrzańska kamera Remiaszów i Jankulakowski

Infrastruktura narciarska w Białce Tatrzańskiej dynamicznie się rozwija. Praktycznie każdego roku pojawiają się nowe wyciągi, zostają wytyczone nowe trasy. I powoli realizuje się plan połączenia Kotelnicy z terenem narciarskim Kaniówki, a następnie z kompleksami narciarskimi w Bukowinie Tatrzańskiej. Tak jak w ubiegłych latach, tak i w bieżącym sezonie narciarskim 2015/2016, została uruchomiona nowa kolej krzesełkowa, o której napisaliśmy poniżej.

Na zdjęciach z kamery widoczne są dwie, nowoczesne i niedawno wybudowane koleje krzesełkowe, wyposażone w sześcioosobowe, podgrzewane kanapy z osłonami przeciwwietrznymi. Kolej Jankulakowski, o długości około 800 metrów, pokonuje 150 metrów różnicy poziomów, i wwozi narciarzy na szczyt Jankulakowskiego Wierchu. Wzdłuż wyciągu poprowadzone zostały dwie, niebieskie trasy zjazdowe.

Druga z kolei, to kolejka krzesełkowa Remiaszów. Została ona uruchomiona po raz pierwszy wraz z początkiem sezonu zimowego 2015/2016. Dolna stacja wspomnianej kolejki usytuowana jest przy Potoku Remiaszów, od którego wzięła się nazwa wyciągu, natomiast górna znajduje się tuż przy szczycie Wysokiego Wierchu. Nowoczesna kolej obsługuje około 900-metrową, sztucznie naśnieżaną oraz doskonale oświetloną, trasę zjazdową, która nadaje się zarówno dla średniozaawansowanych, jak i początkujących narciarzy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.7 °C (65.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.65 km/h (2.27 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 332 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Remiaszów i Jankulakowski w miejscowości Białka Tatrzańska

Remiaszów i Jankulakowski

Powiązane kategorie z kamerą nr 1108:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.