Czwartek, 30.03.2023 04:57

Białka Tatrzańska - Główna ulica

Link źródłowy

Białka Tatrzańska kamera na główną ulicę

Obecnie Białka Tatrzańska to niesłychanie popularna miejscowość turystyczno-narciarska, choć jeszcze kilkanaście lat temu, odwiedzana była przez stosunkowo niewielu urlopowiczów, przytłoczona popularnością leżącej tuż opodal Bukowiny Tatrzańskiej. Dziś te stosunkowo niewielkie miasteczko, a właściwie wieś, zamieszkana przez zaledwie 2000 osób, pochwalić się może jednym z największych kompleksów narciarskich w Polsce.

Warto jednak pamiętać także o tym, że Białka Tatrzańska to nie tylko doskonałe miejsce na narty, ale także fenomenalna baza wypadowa na okoliczne szlaki, do Bukowiny Tatrzańskiej, a także Zakopanego. Roztaczające się stąd przepiękne krajobrazy i kapitalne widoki na Tatry, zachęcające do długich wędrówek pieszych, rowerowych a nawet konnych. Ponadto amatorzy sportów wodnych latem mogą wybrać się na spływ kajakowy rzeką Białką.

Kamera została zamontowana przy głównej ulicy w Białce Tatrzańskiej. Choć nie ukazuje zbyt wiele, a zdjęcia w niewielkim stopniu oddają klimat tego góralskiego miasteczka, to w Białce na prawdę można poczuć, zobaczyć i doświadczyć kultury i tradycji góralskich. Choć trzeba przyznać, że "nachalny marketing" jest tu coraz bardziej widoczny.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.6 °C (29.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.75 km/h (1.71 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 213 °
  • zachmurzenie: 93 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Główna ulica w miejscowości Białka Tatrzańska

Główna ulica

Powiązane kategorie z kamerą nr 1109:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.