Czwartek, 30.03.2023 20:50

Białka Tatrzańska - Kolej Jankulakowski Wierch

Kolej Jankulakowski Wierch - Białka Tatrzańska
Link źródłowy

Białka kamera nowa kolej na Jankulakowskim

Białka Tatrzańska to miejscowość, która jeszcze stosunkowo niedawno nie była zbyt popularna wśród narciarzy. W ciągu zaledwie kilkunastu lat, przy ścisłej współpracy mieszkańców, którzy zgodzili się na dzierżawę ziemi, we wsi powstał ogromny kompleks narciarski, który dynamiczne się rozwija do dnia dzisiejszego i praktycznie w każdym sezonie narciarskim pojawiają się nowe wyciągi lub koleje.

Ostatnimi czasy, jednym z najgłośniejszych projektów w narciarskim świecie, była budowa dwóch kolei krzesełkowych w stacji narciarskiej Kotelnica. Widoczna na zdjęciach z kamery kolej Jankulakowski kursuje ze szczytu Jankulakowskiego Wierchu w kierunku południowo-wschodnim, a wzdłuż niej poprowadzona została długa na 800-metrów, niebieska trasa zjazdowa. Stok, ze względu na ekspozycję, a także wygodną i bardzo bezpieczną kanapę, nadaje się doskonale dla rodzin z dziećmi. Średnie nachylenie trasy wynosi 18%, a różnica poziomów 144 metry.

Druga kolej wwożąca narciarzy na szczyt Remiaszów Wierchu, oddana została do użytku rok później. Jest nieco dłuższa niż kolej na Jankulakowskim, a trasa poprowadzona wzdłuż niej będzie miała ponad kilometr długości.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5.9 °C (42.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.49 km/h (2.17 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 206 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolej Jankulakowski Wierch w miejscowości Białka Tatrzańska

Kolej Jankulakowski Wierch

Powiązane kategorie z kamerą nr 1102:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.