Czwartek, 30.03.2023 03:42

Krynica-Zdrój - Stok narciarski Jaworzyna Krynicka

Stok narciarski Jaworzyna Krynicka - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój kamera na stok narciarski Jaworzyna Krynicka

Stok narciarski Jaworzyna Krynicka przez wielu narciarzy uważany jest za najlepszy w Polsce. Nowoczesna infrastruktura, bardzo dobrze zagospodarowany teren narciarski oraz wspaniałe walory krajobrazowe przyciągają tu licznych turystów i oczywiście miłośników białego szaleństwa.

Na szczyt Jaworzyny prowadzi sześcioosobowa kolejka gondolowa, która została wybudowana w 1997 roku. W planach dolna stacja kolejki będzie stacją pośrednią, gdyż istnieje możliwość wybudowania drugiej linii prosto z centrum Krynicy. Przy górnej stacji kolejki gondolowej swój początek ma długa, bowiem 2600 metrowa trasa zjazdowa, która w całości jest oświetlona. Trasa początkowo jest dość łatwa i przyjemna, jednak w dalszej części staje się bardzo stroma i wymagająca. W lewo odchodzi od niej odcinek trasy czarnej, zaś nieco niżej dwie trasy czerwone. Łatwiejsze trasy dla dzieci znajdują się przy górnej stacji kolejki gondolowej, są one obsługiwane przez dwa wyciągi orczykowe.

Cały ośrodek jest logicznie i pomysłowo zagospodarowany, dodatkowym atutem jest możliwość podziwiania wspaniałych widoków podczas jazdy na nartach. Dalszy rozwój stacji narciarskiej można by było brać za pewnik, gdyby nie program ochrony przyrody Natura 2000.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -6.1 °C (21 °F)
  • prędkość wiatru: 4.09 km/h (2.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 184 °
  • zachmurzenie: 67 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1029 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski Jaworzyna Krynicka w miejscowości Krynica-Zdrój

Stok narciarski Jaworzyna Krynicka

Powiązane kategorie z kamerą nr 340:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.