Środa, 24.07.2024 18:14

Krynica-Zdrój - Stok narciarski Słotwiny

Link źródłowy

Krynica-Zdrój kamera na stok narciarski Słotwiny

Krynica-Zdrój jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym o każdej porze roku, lecznicze źródła wód mineralnych oraz szereg możliwości spędzenia wolnego czasu przyciąga wielu turystów. Obraz z kamery przedstawia widok na stok narciarski położony na terenie ośrodka narciarskiego Słotwiny.

Głównym elementem stoku narciarskiego Słotwiny jest czteroosobowa kolej krzesełkowa wwożąca narciarzy na grzbiet opadający od Runka nad Krynicę - obok kolejki wybudowany został tej samej długości wyciąg orczykowy, gdzie przy górnej stacji rozpoczyna się trasa narciarska z dwoma wariantami zjazdu. Po obu stronach ośrodka na pobocznych polanach pracują dwa krótsze wyciągi orczykowe obsługujące oślą łączkę oraz trasę narciarską o długości 350 metrów. W pobliżu działa konkurencyjny ośrodek narciarski Azoty - słowo konkurencyjny ma tu duże znaczenie - stacje narciarskie Azoty i Słotwiny położone są bardzo blisko siebie, są przedzielone jedynie niewielkim pasmem lasu, nie są one jednak połączone wspólnym systemem karnetów, ani trasami co niewątpliwie ułatwiłoby życie narciarzom oraz podniosło atrakcyjność tego miejsca. Żeby było śmieszniej, walka o klienta jest tak zażarta, że na mapach żadnego z w/w kompleksów narciarskich nie zostały oznaczone sąsiednie wyciągi mimo, że położone są praktycznie obok siebie.

Po połączeniu wspólnym karnetem kompleksu narciarskiego Azoty i Słotwiny narciarze do dyspozycji mieliby prawie 11 kilometrów tras zjazdowych. Ośrodek narciarski Słotwiny jest lepiej położony, jest także większa różnica wysokości a przede wszystkim infrastruktura jest nowocześniejsza co sprawia, że jest bardziej wydajna zaś, ośrodek narciarski Azoty ma więcej kilometrów tras zjazdowych, które są bardziej urozmaicone. Połączenie dwóch kompleksów z pewnością zwiększyłoby ich atrakcyjność oraz stały by się bardziej konkurencyjne dla oddalonej o kilka kilometrów, większej stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.1 °C (68.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.07 km/h (2.53 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 326 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski Słotwiny w miejscowości Krynica-Zdrój

Stok narciarski Słotwiny

Powiązane kategorie z kamerą nr 206:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.