Poniedziałek, 20.05.2024 11:27

Krynica-Zdrój - Stok narciarski Azoty

Link źródłowy

Krynica-Zdrój kamera na stok narciarski Azoty

Centrum Narciarskie Azoty znajduje się na krynickich Słotwinach. Tereny narciarskie tego ośrodka oddzielone są wąskim pasmem drzew od sąsiedniej stacji narciarskiej Słotwiny, która posiada nieco skromniejsze tereny zjazdowe. Niestety te dwie stacje nie są połączone ani wspólnym karnetem ani trasami, co niewątpliwie ujmuje atrakcyjności tym terenom.

Stoki narciarskie CN Azoty zlokalizowane są na południowo-wschodnim zboczu Drabiakówki. Do dyspozycji narciarzy przygotowanych zostało aż dziewięć tras narciarskich o różnym stopniu trudności, które obsługiwane są przez wyciąg orczykowy, talerzykowy, kolejkę krzesełkową oraz wyciąg typu baby lift. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej narciarze mają do wyboru aż sześć wariantów zjazdu trasami niebieskimi lub czerwonymi. Wzdłuż kolejki krzesełkowej biegnie wyciąg orczykowy, który pomaga rozładować kolejki. Nieco dalej znajduje się wyciąg talerzykowy, który obsługuje pięć tras narciarskich, przeważają trasy niebieskie. W pobliżu dolnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się wcześniej wspomniany wyciąg typu baby lift.

Centrum Narciarskie Azoty objęte są karnetem regionalnym BeskidSki, który jest również honorowany w Ryterskim Raju, Podstolicami, Śnieżnicy i Limanowej. Jest to dość ciekawe miejsce dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zostaną połączone dwie sąsiadujące ze sobą stacje narciarskie, tworząc jeden duży kompleks narciarski, który z pewnością zyska na atrakcyjności.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.3 °C (63.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.87 km/h (1.16 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 153 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski Azoty w miejscowości Krynica-Zdrój

Stok narciarski Azoty

Powiązane kategorie z kamerą nr 329:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.