Środa, 24.07.2024 18:25

Krynica-Zdrój - Góra Parkowa

Link źródłowy

Krynica-Zdrój kamera na Górze Parkowej

Krynica-Zdrój to nowoczesne miasto uzdrowiskowe, idealne miejsce wypoczynku letniskowego oraz zimowego. Znajdziemy tu wspaniałe tereny spacerowe oraz źródła wód leczniczych, zimą zaś do dyspozycji mamy kilka terenów narciarskich położonych w obrębie miasta jak i jego okolicach. Kamera została zamontowana na Górze Parkowej w pobliżu górnej stacji kolejki linowej.

Góra Parkowa to szczyt wznoszący się na 741 m n.p.m. Na jej stokach został wyznaczony Park Zdrojowy, który jest wspaniałym miejscem spacerowym o każdej porze roku. Został założony ponad 200 lat temu, co ciekawe, układ ścieżek spacerowych po dziś dzień nie został zmieniony. Na obrazie z kamery widoczna jest część starego toru saneczkowego, dziś są to tzw. Rajskie Ślizgawki, bez wątpienia jest to wspaniała atrakcja dla najmłodszych. Różnego rodzaju rynny oraz zjeżdżalnie dostarczą wiele atrakcji dzieciom.

Wśród leśnych gęstwin Góry Parkowej znaleźć możemy wiele ciekawych zabytków oraz atrakcji. Na północnym stoku góry, ponad doliną Palenicy, znajdują się drewniane altany z XIX wieku. Na zachodnim zboczu odnajdziemy jeziorka osuwiskowe zwane Czaplimi Stawami. W 1937 roku na zboczach Góry Parkowej została uruchomiona druga w Europie kolejka linowo-terenowa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.6 °C (67.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.1 km/h (2.55 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 326 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Góra Parkowa w miejscowości Krynica-Zdrój

Góra Parkowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 229:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.