Piątek, 19.04.2024 19:48

Krynica-Zdrój - Kolej Słotwiny

Link źródłowy

Krynica-Zdrój kamera LIVE na dolną partię stoku

Słotwiny to jeden z popularniejszych terenów narciarskich w Krynicy-Zdrój. Ośrodek położony jest w krynickich Słotwinach, dzielnicy miasta uzdrowiskowego, tuż opodal nieco mniejszej, stacji narciarskiej Azoty. Kamera, przekazująca powyższy obraz, została zamontowana tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej, o długości 925 metrów, wyposażonej w czteroosobowe krzesełka, będącej główną osią ośrodka narciarskiego Słotwiny.

Górna stacja kanapy znajduje się pod grzbietem opadającym od Runka tuż nad Krynicę. Kolej obsługuje równie długie, nieco ponad 900 metrowe, niebieskie trasy zjazdowe wytyczone po jej obu stronach. Równolegle do kolei krzesełkowej, stoi wyciąg orczykowy, o podobnej długości, obsługujący również niebieską trasę zjazdową z homologacją FIS. Ponadto na lewo, nieco na uboczu, stoi kolejny wyciąg orczykowy, o długości 340-metrów, obsługujący łagodną trasę zjazdową. Natomiast po drugiej stronie kolei znajduje się ośla łączka, dysponująca 120-metrowym wyciągiem, przeznaczonym dla dzieci oraz początkujących narciarzy.

W obrębie stacji narciarskiej Słotwiny funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także punkt gastronomiczny. Warto też wspomnieć o tym, że wszystkie tutejsze trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.8 °C (33.5 °F)
  • prędkość wiatru: 0.72 km/h (0.45 mph)
  • wilgotność powietrza: 10 %
  • kierunek wiatru: 22 °
  • zachmurzenie: 97 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolej Słotwiny w miejscowości Krynica-Zdrój

Kolej Słotwiny

Powiązane kategorie z kamerą nr 1088:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.