Poniedziałek, 29.05.2023 06:42

Krynica-Zdrój - Grająca Fontanna

Link źródłowy

Krynica-Zdrój kamera na Grającą Fontannę

Krynica-Zdrój to niesłychanie popularna miejscowość uzdrowiskowa położona w malowniczej dolinie potoku Kryniczanka w Beskidzie Sądeckim. Wspaniałe walory przyrodnicze, a także źródła wód leczniczych i fantastyczny uzdrowiskowy klimat zachęcają turystów do jak najczęstszych powrotów do Krynicy.

Fontanna widoczna na powyższym obrazie z kamery usytuowana jest w samym sercu krynickiego deptaka, opodal Starego Domu Zdrojowego. Została wybudowana podczas modernizacji promenady biegnącej wzdłuż koryta potoku Kryniczanka. Cała konstrukcja składa się obecnie z 92 dwóch dysz ułożonych koliście, z jedną dyszą centralną położoną po środku mogącą wyrzucić strumień wody na wysokość prawie 10 metrów. Gra muzyki, wody oraz świateł wieczorem tworzy wspaniały spektakl, który chętnie jest oglądany przez turystów i mieszkańców. Grająca Fontanna pracuje od maja, aż do końca października.

Centrum Krynicy-Zdrój obfituje w liczne zabytkowe obiekty architektoniczne, które w znakomitej części ściśle związane są z uzdrowiskową historią miasta. Wśród najważniejszych zabytków trzeba wyróżnić Starą Łaźnię wzniesioną w 1881 roku, Stare Łazienki wybudowane w latach 1863-1864 oraz najważniejszy, Stary Dom Zdrojowy wzniesiony w stylu neorenesansowym w 1889 roku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.3 °C (54.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.98 km/h (1.23 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 343 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Grająca Fontanna w miejscowości Krynica-Zdrój

Grająca Fontanna

Powiązane kategorie z kamerą nr 735:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.