Niedziela, 25.02.2024 09:22

Krynica-Zdrój - Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka  - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój kamera w Jaworzynie Krynickiej

Wśród wielu miłośników sportów zimowych stacja narciarska na Jaworzynie Krynickiej uznawana jest za jedną z najlepszych w Polsce. Tereny narciarskie są bardzo dobrze zagospodarowane, a wyciągi nowoczesne, jest to miejsce również o wspaniałych walorach krajobrazowych.

Główna trasa rozpoczynająca się w pobliżu szczytu Jaworzyny ma długość 2600 metrów. Początek jest dość łatwy, a trasa łagodna jednak w dalszej części zjazd jest dość stromy i bardziej wymagający. Jest to jedna z najdłuższych w pełni oświetlonych tras narciarskich w Polsce. Doświadczeni narciarze mają do dyspozycji czarną trasę narciarską FIS o długości 1000 metrów. Zjazd na całej długości jest bardzo stromy, przeznaczony głównie dla doświadczonych miłośników białego szaleństwa. Początkujący narciarze na terenie ośrodka do dyspozycji mają trasy niebieskie.

Warto również wspomnieć o pozostałej infrastrukturze, znajdziemy tu serwis oraz sklep ze sprzętem sportowym, luksusowy hotel oraz schronisko u góry. Głodni miłośnicy białego szaleństwa ciepły posiłek mogą zjeść w jednej z kilku karczm i restauracji. Stacja narciarska niestety nie ma zbyt dużych możliwości dalszego rozwoju ze względu na program Natura 2000, który blokuje większość działań właścicieli stacji.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 3.5 °C (38.3 °F)
  • prędkość wiatru: 5.57 km/h (3.46 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 176 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1000 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jaworzyna Krynicka w miejscowości Krynica-Zdrój

Jaworzyna Krynicka

Powiązane kategorie z kamerą nr 278:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.