Środa, 12.06.2024 22:55

Warszawa - Świątynia Opatrzności Bożej

Świątynia Opatrzności Bożej - Warszawa

Warszawa kamera na Świątynię Opatrzności Bożej

Widoczna dzięki kamerze olbrzymia budowla to Świątynia Opatrzności Bożej, wznoszona od kilkunastu lat u zbiegu ulicy Ks. Prymasa Artura Hlonda i Alei Rzeczpospolitej, na terenie dzielnicy Wilanów. Potężne centrum religijne składać się będzie nie tylko ze Świątyni, ale także z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteonu Wielkich Polaków stanowiącego miejsce pochówku wybitnych obywateli kraju.

Obiekt ma kształt sześcianu zwieńczonego wielką kopułą. Do kompleksu sakralnego prowadzą cztery drogi: Modlitwy, Cierpienia, Walki i Tortury, będące symbolami wiary i jej obrony. Na początku każdej z dróg znajduje się łukowa brama. Drogi będą także wyznacznikiem granic czterech dziedzińców. Wnętrze świątyni zorganizowane jest na planie koła. Przestrzeń sakralna ma być wypełniona kaplicami upamiętniającymi najistotniejsze wydarzenia historii Polski. Nawa główna pomieści 1500 miejsc siedzących.

Świątynia bez wątpienia będzie spektakularnym budynkiem, jednak jej budowa budzi już wiele kontrowersji. Ta olbrzymia inwestycja pochłonęła już setki milionów złotych, część tej kwoty została pokryta przez pieniądze podatników, z których wielu odnosi się do budowli dość sceptycznie. Negatywnym opiniom nie można się dziwić, gdyż Polacy wciąż słyszą, że brakuje pieniędzy na szpitale, szkolnictwo i rozwój naukowy.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.9 °C (57.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.66 km/h (1.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 56 %
  • kierunek wiatru: 220 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Świątynia Opatrzności Bożej w miejscowości Warszawa

Świątynia Opatrzności Bożej

Powiązane kategorie z kamerą nr 520:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.