Środa, 24.07.2024 17:25

Warszawa - PZU Tower

PZU Tower - Warszawa
Link źródłowy

Warszawa kamera na PZU Tower

Widoczny w centralnym punkcie panoramy budynek, to znajdujący się w Śródmieściu Warszawy wieżowiec PZU Tower. Ulokowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Grzybowskiej i alei Jana Pawła II. Budynek wybudowany został w latach 1997-2000, a jego właścicielem jest firma ubezpieczeniowa PZU.

W budynku zastosowano bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne. Nie każdy wie, że jego elewacja jest podwójna, właściwa elewacja (wewnętrzna) posiada standardowe otwierane okna, część zewnętrzna zrobiona jest ze szklanej tafli, która podwyższa wydajność ogrzewania budynku, oraz zmniejsza koszty jego utrzymania, dzięki zwiększeniu izolacji cieplnej obiektu.

Bardzo ciekawie została także obmyślona automatyka budynku. Zastosowano proste, jednak często pomijane rozwiązania. Otwarcie okna w wewnętrznej elewacji powoduje wyłączenie klimatyzacji w wentylowanym akurat pomieszczeniu, co poprawia wydajność systemu. Drugim dobrym rozwiązaniem są zastosowane na dachu lustrzane panele, które służą doświetlaniu i docieplaniu wnętrza budynku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.9 °C (71.4 °F)
  • prędkość wiatru: 12.96 km/h (8.05 mph)
  • wilgotność powietrza: 63 %
  • kierunek wiatru: 270 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: PZU Tower w miejscowości Warszawa

PZU Tower

Powiązane kategorie z kamerą nr 525:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.