Środa, 24.07.2024 16:41

Warszawa - Lotnisko Babice

Lotnisko Babice - Warszawa
Link źródłowy

Warszawa Bemowo kamera na Lotnisko Babice

Lotnisko cywilno-sportowe Babice mieści się w dzielnicy Bemowo na zachodnim skraju Warszawy. Stosunkowo niewielki obiekt posiada dwa betonowe pasy startowe. Jeden o długości 2000 metrów oraz drugi liczący 2500 metrów, wykorzystywany jest jednak tylko jeden z pasów, na dodatek jedynie na części długości. Oprócz jednostek cywilnych korzystają z niego samoloty MSWiA.

W latach 2010-2012 odbyło się tutaj wielkie wydarzenie muzyczne Sonisphere Festiwal przyciągającego dziesiątki tysięcy fanów ostrych brzmień muzycznych. Miał tu miejsce także kontrowersyjny koncert amerykańskiej wokalistki Madonny oraz równie skandalizującego Michaela Jacksona (w tym wydarzeniu udział wzięło około 120 tysięcy fanów jego muzyki).

Obecnie lotnisko na Bemowie zaczyna odchodzić w zapomnienie. Jego teren pochłaniany jest przez rozrastające się, jak grzyby po deszczu, nowoczesne osiedla mieszkaniowe powstające od strony ulicy Radiowej. Kolejną przyczyną stopniowej likwidacji lotniska jest kolidowanie z ruchem znajdującego się w niedużej (jak na obiekty tego typu) odległości lotniska Chopina na Okęciu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.6 °C (72.6 °F)
  • prędkość wiatru: 9.93 km/h (6.17 mph)
  • wilgotność powietrza: 59 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Lotnisko Babice w miejscowości Warszawa

Lotnisko Babice

Powiązane kategorie z kamerą nr 530:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.