Środa, 12.06.2024 23:12

Warszawa - Ulica Górczewska

Ulica Górczewska - Warszawa
Link źródłowy

Warszawa Bemowo kamera na ul. Górczewską

Widoczna przed nami ulica Górczewska położona jest w obrębie dzielnicy Bemowo znajdującej się na zachodnim skraju Warszawy. Dzielnicę zamieszkuje blisko 117 tysięcy Warszawiaków. Fanom muzyki nazwa „Bemowo” od razu powinna przywodzić na myśl znajdujące się tu lotnisko, na którym od wczesnej wiosny do później jesieni odbywają się koncerty muzyczne najpopularniejszych wykonawców sceny rockowej i popowej. Koncertowały tutaj takie sławy jak Madonna, Michael Jackson, AC/DC, a także wielka czwórka thrash metalu: Megadeth, Metallica, Slayer i Anthrax.

Na terenie Bemowa znajdują się zabytkowe forty niegdysiejszej Twierdzy Warszawa wybudowanej na polecenie Rosyjskiego cara w końcówce XIX wieku. Przy ul. Powązkowskiej zlokalizowany jest „Fort Bema”, przy Lazurowej „Blizne”, przy Kopalnianej „Chrzanów”, przy Radiowej „Babice”.

W środkowo-zachodniej części dzielnicy znajduje się jedna z najlepszych uczelni w Polsce, jest to Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego. Jednostka zajmuje ósme miejsce wśród uczelni technicznych w naszym kraju.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.6 °C (56.4 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 59 %
  • kierunek wiatru: 210 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Górczewska w miejscowości Warszawa

Ulica Górczewska

Powiązane kategorie z kamerą nr 529:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.