Sobota, 22.06.2024 04:30

Warszawa - Aleja Solidarności

Aleja Solidarności - Warszawa
Link źródłowy

Warszawa kamera na Aleję Solidarności

Widoczna dzięki kamerze dzielnica Praga położona jest w prawobrzeżnej części Warszawy. Źródła historyczne podają, że do 1791 roku Praga stanowiła oddzielne miasto, a częściową niezależność zachowała do 1832.

Dzielnica, jak i cała Warszawa uległa dość dużym zniszczeniom w czasie II Wojny Światowej, chociaż poniosła mniejsze straty niż część miasta zlokalizowana na lewym brzegu Wisły. Wpływ na niszczenie i obecny opłakany stan dzielnicy miały także późniejsze zaniedbania, niedofinansowanie i brak remontów. Na szczęście w ostatnich latach pojawiły się inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców Pragi. Powstała tu linia metra M2, poddano rewitalizacji tory tramwajowe, rozkwitły galerie i lokale gastronomiczne. Nowe mieszkania budowane w tej części miasta przez deweloperów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co pozytywnie wpływa na rozwój okolicy.

Aby poznać swoistą kulturę i bogatą historię dzielnicy Praga warto wybrać się do Muzeum Warszawskiej Pragi. Instytucja zajmuje się gromadzeniem pamiątek związanych z życiem mieszkańców, jak fotografie, stroje, meble i zabawki. Na zdjęciu widoczna jest ulica Aleja Solidarności, w stronę ulicy Radzymińskiej.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.2 °C (70.1 °F)
  • prędkość wiatru: 8.27 km/h (5.14 mph)
  • wilgotność powietrza: 62 %
  • kierunek wiatru: 80 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Aleja Solidarności w miejscowości Warszawa

Aleja Solidarności

Powiązane kategorie z kamerą nr 526:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.