Czwartek, 13.06.2024 00:35

Warszawa - Stare Miasto

Stare Miasto - Warszawa

Warszawa kamera na Stare Miasto

Kamera umieszczona na budynku biura turystycznego „Bezkresy" pozwala nacieszyć oko widokiem pięknego warszawskiego Starego Miasta. Z tego punktu obserwujemy południowo- zachodnią część rynku, na której znajduje się pomnik warszawskiej Syrenki.

Postać Syrenki wiąże się z legendą opowiadającą o dwóch siostrach, syrenach. Przypłynęły w te strony z głębin morskich, zachwycając się urodą przybrzeżnych krajobrazów. Jedna z sióstr osiedliła się w Kopenhadze, druga upodobała sobie okolice Warszawy. Los syrenki, która osiadła na Starym Mieście mógł skończyć się tragicznie, gdyż schwytał ją chciwy kupiec, a ocalił przypadkowy rybak. W nagrodę dziewczyna obiecała zostać obrończynią miasta w trudnych chwilach, stąd zwyczaj przedstawiania postaci z mieczem i tarczą.

Stare Miasto jest jedną z piękniejszych i spokojniejszych części Warszawy. Przyjemnie jest zapuścić się w wąskie uliczki, dokładnie zwiedzić okolicę, wyciszyć i zrelaksować. Warto odwiedzić okoliczne muzea, aby zapoznać się z burzliwą historią Warszawy i poznać zwyczaje jej mieszkańców.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.7 °C (54.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 65 %
  • kierunek wiatru: 240 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stare Miasto w miejscowości Warszawa

Stare Miasto

Powiązane kategorie z kamerą nr 533:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.