Poniedziałek, 20.05.2024 11:18

Warszawa - Gniazdo Sokoła

Gniazdo Sokoła - Warszawa

Warszawa kamera na gniazdo sokoła

Kamera, z której widok mamy szansę podglądać, umieszczona jest w sokolim gnieździe. Zostało ono urządzone w tym miejscu dzięki działaniom członków Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” istniejącego w Warszawie już od kilku lat.

Sokoły wędrowne zamieszkiwały w Warszawie już w czasie II Wojny Światowej, jednak ich populacja stopniowo malała, aż w latach pięćdziesiątych niemal zniknęła. Prężne działania na rzecz przywrócenia gatunku doprowadziły w końcu do tego, że zwierzęta coraz liczniej pojawiały się na świecie, a w końcu także w Warszawie.

Zwierzęta upodobały sobie okolicę Pałacu Kultury i Nauki, stąd pomysł na umieszczenie ich gniazda na terenie tego obiektu. Ptaki kilkakrotnie składały tu jaja, jednak na początku zdarzało się, że pisklęta nie pojawiały się, lub ginęły zanim osiągnęły dojrzałość. Troskliwi członkowie stowarzyszenia zaczęli więc podkładać parce sokołów pisklęta pochodzące ze specjalnej hodowli. Dziś w gnieździe obserwować można uroczą parę gołębi. Sokoły najprawdopodobniej wybrały inne gniazdo, w okolicy znajduje się ich kilka.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.9 °C (73.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 50 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Gniazdo Sokoła w miejscowości Warszawa

Gniazdo Sokoła

Powiązane kategorie z kamerą nr 537:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.