Poniedziałek, 20.05.2024 11:35

Warszawa - Ginazdo sokoła na Pałacu Kultury

Ginazdo sokoła na Pałacu Kultury - Warszawa

Warszawa kamera przy gnieździe sokoła

Kamera została zamontowana przy wejściu do gniazda sokoła wędrownego ulokowanym na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Niestety, obecnie gniazdo zamieszkałe jest przez gołębie, gdyż sokoły znalazły sobie inne miejsce, lecz miejmy nadzieję, że w przyszłości tutaj powrócą.

Gniazdo zostało utworzone w tym miejscu ze względu na pewną parę sokołów, która w 1998 roku przez otwarte okienko wprowadziła się na 45 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Po krótkim czasie, zniosły tam jajo, które niestety nie było zalężone. Dzięki organizacji funkcjonującej na rzecz sokołów wędrownych, które niemal wyginęły w połowie ubiegłego wieku, ich populacja znacznie się zwiększyła i obecnie szacuje się, że na terenie Europy żyje ponad 700 par lęgowych.

Obiektyw kamery od czasu do czasu zmienia swoje położenie i możliwe, że będziecie mogli ujrzeć panoramę Warszawy roztaczającą się z Pałacu Kultury i Nauki. Warto jak najczęściej zaglądać do tej kamery. Mimo, że sokoły opuściły gniazdo, to istnieje jeszcze dużą szansa, że w przyszłości powrócą. Podglądając drugą kamerę, która znajduje się wewnątrz gniazda, przy odrobinie szczęścia, macie szansę być świadkami narodzin pisklaka.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23 °C (73.4 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 49 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ginazdo sokoła na Pałacu Kultury w miejscowości Warszawa

Ginazdo sokoła na Pałacu Kultury

Powiązane kategorie z kamerą nr 536:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.