Piątek, 01.12.2023 01:55

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Wyciąg orczykowy

Wyciąg orczykowy - Zieleniec Duszniki-Zdrój

Zieleniec wyciąg orczykowy Winterpol - widok z kamery online

Kamera znajduje się w Zieleńcu, dzielnicy miasta Duszniki-Zdrój w Górach Orlickich Sudetów Środkowych. W mieście przygotowanych jest wiele wyciągów narciarskich, jeden z nich widać na obrazie z kamery, jest to wyciąg orczykowy.

W Zieleńcu sezon na białe szaleństwo rozpoczyna się już w grudniu, planując urlop warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji karnetów, w ten sposób zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Istnieje możliwość wykupienia jednego karnetu na wszystkie wyciągi w mieście. Dostępnych jest aż 24 wyciągów, stanowiących ponad 21 kilometrów tras narciarskich. Miasto co roku zaskakuje turystów czymś nowym, w grudniu 2014 roku zostanie uruchomiona jedna z najnowocześniejszych w naszym kraju kolej krzesełkowo-gondolowa, długość trasy na stoku wyniesie 780 m. Z górnej stacji wspomnianej wcześniej kolejki do schroniska Masarykova Chata zabierze nas już wyciąg talerzykowy, który zostanie uruchomiony w tym roku. Schronisko znajduje się po stronie czeskiej, dzięki strefie Schengen do przekroczenia granicy wystarczy mieć dowód osobisty przy sobie.

Wchodząc na stok pamiętajmy o bezpieczeństwie, nie wolno zapomnieć o ochraniaczach i kasku! Jeśli nie posiadacie swoich w mieście znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego, w tym również ochraniaczy i kasków.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -7.7 °C (18.2 °F)
  • prędkość wiatru: 1.06 km/h (0.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 98 %
  • kierunek wiatru: 137 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wyciąg orczykowy w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Wyciąg orczykowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 35:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.