Sobota, 20.04.2024 16:00

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Stacja narciarska Mieszko

Stacja narciarska Mieszko - Zieleniec Duszniki-Zdrój

Zieleniec kamera na stację narciarską Mieszko

Kompleks wyciągów narciarskich Mieszko położony jest przy samym wjeździe do Zieleńca od strony Dusznik-Zdroju. Jest to niewielki teren narciarski przeznaczy głównie dla rodzin z dziećmi, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami.

Początkujący narciarze do dyspozycji mają pięć wyciągów orczykowych na stokach o różnym poziomie trudności. Dla przyszłych miłośników białego szaleństwa z pewnością przypadną do gustu Mieszko III oraz Mieszko S2, są to trasy oznaczone kolorem zielonym o długości kolejno 350 i 200 metrów. Starsze dzieci wraz z rodzicami zjeżdżać mogą na nieco trudniejszych trasach niebieskich o długości 300 i 272 metrów. Wszystkie wcześniej wspomniane trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz ratrakowane. Dzieci, którym jazda na nartach nie przypadnie do gustu, za pozwoleniem rodziców wybrać się mogą do Zimowej Chatki Zabaw, gdzie pod czujnym okiem opiekunów spędzą czas na zabawie.

Istnieje możliwość wykupienia samodzielnego karnetu jedynie na wyciągi narciarskie Mieszko lub karnetu, który obowiązuje na wszystkie wyciągi w Zieleńcu. Na terenie ośrodka narciarskiego Mieszko funkcjonuje punkt gastronomiczny, szkółka narciarska oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu.

• temperatura: -0.5 °C (31.2 °F)

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Mieszko w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Stacja narciarska Mieszko