Sobota, 25.05.2024 16:01

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Nartorama Skyway Express

Link źródłowy

Zieleniec kamera Skyway Express górna stacja

Zieleniec, czyli dzielnica Dusznik-Zdroju, to bez wątpienia jeden z największych kurortów narciarskich nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także w całej Polsce. W obrębie miasteczka funkcjonuje około 30 wyciągów narciarskich, które obsługują trasy o różnym poziomie trudności. Praktycznie wszystkie stacje narciarskie w Zieleńcu dynamicznie się rozwijają, o czym świadczą, pojawiające się praktycznie każdego roku, nowe wyciągi i trasy narciarskie.

Widoczna na zdjęciach z kamery kolejka krzesełkowa wybudowana została w 2014 roku, i jeszcze w tym samym roku obsłużyła pierwszych narciarzy. Nowa kolej kanapowo-gondolowa, o długości 780 metrów, wyposażona została w sześcioosobowe krzesełka i niebieskie osłony, które chronią narciarzy i turystów przed wiatrem, deszczem i śniegiem.

Przy górnej stacji kolejki swój początek mają aż 4 trasy narciarskie, w tym dwie długie trasy niebieskie, jedna czerwona oraz oznaczona kolorem czerwono-niebieskim. Trasy niebieskie biegną dość dużym łukiem od kolejki, a ich długość wynosi 2050 i 2800 metrów, są to trasy łagodne, i nadają się doskonale dla początkujących narciarzy. Natomiast trasa czerwona biegnie prawie, że bezpośrednio wzdłuż kolejki krzesełkowej. W górnej części jest dość stroma, natomiast niżej łączy się z niebieską jedynką (2050 m). Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie, biegnie trasa czerwono-niebieska. Początkowo jest ona dość stroma, lecz już po około 300 metrach staje się znacznie łagodniejsza.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.7 °C (62.1 °F)
  • prędkość wiatru: 7.98 km/h (4.96 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 166 °
  • zachmurzenie: 46 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Nartorama Skyway Express w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Nartorama Skyway Express

Powiązane kategorie z kamerą nr 1077:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.