Poniedziałek, 20.05.2024 12:22

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Wyciąg Winterpol

Link źródłowy

Zieleniec kamera na stację narciarską Trójka

Zieleniec to dzielnica Dusznik-Zdroju oddalona o ponad 10 kilometrów od miasta. Niewielka, licząca zaledwie stu mieszkańców osada w przeciągu kilku lat zmieniła się w centrum sportów zimowych w Sudetach Środkowych.

Po prawej stronie obrazu z kamery widoczny jest nowoczesny, sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy o długości 620 metrów, obsługiwany przez firmę Winterpol. Kolejka wyposażona jest w osłony chroniące przed wiatrem, wzdłuż niej biegnie stroma trasa czerwona, która w całości jest oświetlona, sztucznie naśnieżana i utwardzana ratrakiem. Informacje o sąsiedniej stacji narciarskiej (widoczny po lewej stronie) znajdziecie w opisie kamery Gryglówka.

Zieleniec jest idealnym miejscem na wypad rodzinny nawet z małymi dziećmi. Hotele, sklepy, punkty gastronomiczne, serwis oraz wypożyczalnie sprzętu - wszystko to dostępne jest praktycznie na wyciągnięcie ręki na stoku. Zieleniec stanowi również wspaniałą bazę wypadową do naszych południowych sąsiadów Czechów, zaledwie godzinna wędrówka niebieskim szlakiem dzieli nas od przejścia granicznego.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.8 °C (62.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.43 km/h (2.75 mph)
  • wilgotność powietrza: 62 %
  • kierunek wiatru: 213 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wyciąg Winterpol w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Wyciąg Winterpol

Powiązane kategorie z kamerą nr 271:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.