Piątek, 19.07.2024 10:32

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Wyciąg krzesełkowy Winterpol

Wyciąg krzesełkowy Winterpol - Zieleniec Duszniki-Zdrój

Zieleniec Winterpol kamera na wyciąg krzesełkowy

W Zieleńcu znajduje się jeden z największych w Polsce kompleks wyciągów i tras narciarskich. Charakteryzuje go specyficzny mikroklimat, zbliżony do alpejskiego a także najdłuższa zima w Sudetach Środkowych, która trwa od końca października do początku maja. Zieleniec jest jednym z osiedli miasta Duszniki-Zdrój, położonym na wschodnich zboczach Gór Orlickich. W skład kompleksu wchodzi 30 wyciągów (różnych operatorów, od grudnia 2014 roku obowiązuje jeden karnet na wszystkie wyciągi i trasy narciarskie - Skipass), 10 km stoków i tras narciarskich.

Ze względu na wielkość a także ilość turystów jaką jest w stanie przyjąć ośrodek, miejscowość ma bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturę turystyczną, jest wręcz naszpikowana punktami usługowymi. W pobliżu znajdują się hotele, kwatery prywatne, punkty gastronomiczne i szkółki narciarskie.

Zieleniec to nie tylko piękne malownicze widoki ale także nowoczesny ośrodek narciarski ze starannie przygotowanymi trasami i profesjonalną obsługą. Kamera przedstawia jeden z wyciągów krzesełkowych operatora Winterpol. Połączenie tras narciarskich w Zieleńcu, umożliwia przemieszczanie się z jednego końca miasta na drugi, bez konieczności odpinania nart.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.6 °C (69 °F)
  • prędkość wiatru: 2.59 km/h (1.61 mph)
  • wilgotność powietrza: 78 %
  • kierunek wiatru: 67 °
  • zachmurzenie: 54 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wyciąg krzesełkowy Winterpol w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Wyciąg krzesełkowy Winterpol

Powiązane kategorie z kamerą nr 83:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.