Sobota, 15.06.2024 22:35

Zamość - Widok na Park Miejski

Widok na Park Miejski - Zamość
Link źródłowy

Zamość kamera obrotowa w Parku Miejskim

Obrotowa kamera prezentująca powyższy obraz została zamontowana w północno-zachodniej części zamojskiego Parku Miejskiego, należącego do najpiękniejszych w Polsce. Ta zielona enklawa Zamościa powstała w latach 1922-1927, a zaprojektowana została przez Waleriana Kronenberga.

Park Miejski w Zamościu posiada swój fenomenalny, niecodzienny i fantastyczny klimat, który w dużej mierze nadany został przez elementy twierdzy wykorzystane do jego utworzenia. Dawny bastion IV oraz nadszaniec, a także resztki murów i dawnej fosy stanowią o jego malowniczości. Główna aleja parku przebiega przez szpic dawnego rawelinu, po którego obu stronach wyraźnie rysują się skarpy obu czół szańca. Nie bez znaczenia pozostaje także słoniczoło, czyli parkowa wyspa.

Zamojski Park Miejski warto odwiedzić o każdej porze roku, aby odkryć jego różne odsłony, niemniej jednak najlepiej uczynić to latem. Wówczas park można zwiedzać na kilka sposobów. Niewielką część parku zwiedzić można kajakiem pływając po stawie, natomiast cały na pieszo lub zamawiając przejażdżkę bryczką.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.5 °F)
  • prędkość wiatru: 4.3 km/h (2.67 mph)
  • wilgotność powietrza: 80 %
  • kierunek wiatru: 120 °
  • zachmurzenie: 19 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok na Park Miejski w miejscowości Zamość

Widok na Park Miejski

Powiązane kategorie z kamerą nr 978:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.