Sobota, 15.06.2024 23:23

Zamość - Ścieżka w Parku Miejskim

Ścieżka w Parku Miejskim - Zamość
Link źródłowy

Zamość kamera na ścieżkę w Parku Miejskim

Położony po zachodniej stronie Starego Miasta w Zamościu Park Miejski założony został w okresie międzywojennym. Zajmuje on dość rozległy teren i jest bardzo starannie zagospodarowany. Jedną z największych atrakcji parku, obok pozostałości po twierdzy wykorzystanych do jego założenia, jest staw, będący niewątpliwą ozdobą, po którym można pływać łódką i kajakiem.

Zamojski Park Miejski jest doskonałym miejscem spacerowym. Cichą i zieloną enklawą Zamościa. Miłośnicy przyrody z pewnością zwrócą uwagę na fantastyczne i okazałe drzewa, a także krzewy ozdobne. Ogromną atrakcją, lecz nie należącą do najtańszych, jest możliwość zwiedzenia parku w bryczce, niemniej jednak zalecamy spokojny spacer na pieszo, który pozwoli dokładniej przyjrzeć się pozostałościom po zamojskiej twierdzy.

W bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta usytuowany jest także "Małpi Gaj" (od południa i zachodu) oraz Planty - głównie skwery, usytuowane po wschodniej i północnej stronie. Ciekawym miejscem jest także ogródek jordanowski, leżący pomiędzy Starym a Nowym Miastem.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.6 °F)
  • prędkość wiatru: 4.3 km/h (2.67 mph)
  • wilgotność powietrza: 80 %
  • kierunek wiatru: 120 °
  • zachmurzenie: 19 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ścieżka w Parku Miejskim w miejscowości Zamość

Ścieżka w Parku Miejskim

Powiązane kategorie z kamerą nr 979:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.