Środa, 24.07.2024 17:57

Zamość - Park Miejski

Park Miejski - Zamość
Link źródłowy

Zamość kamera IP na Park Miejski

Malowniczy park miejski w Zamościu należy do najpiękniejszych parków miejskich w Polsce. Utworzony został na początku XX wieku, na obszarze dawnych fortyfikacji. Mimo, że zamojska twierdza zlikwidowana została w 1866 roku, to w parku widoczne są do dnia dzisiejszego liczne fragmenty fos w postaci pięknego stawu z licznym ptactwem wodnym zamieszkującym wysepkę.

Zamojski Park Miejski jest doskonałym miejscem na rodzinny spacer, i jest bardzo chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów, ale i również przez mieszkańców Zamościa. Choć mieszkańcy Zamościa już raczej nie zachwycają się tak mocno pozostałościami po dawnej twierdzy, to dla turystów stanowi to nie lada atrakcję. Dodatkowym, bardzo dużym atutem parku jest jego położenie w niewielkiej odległości od Rynku Wielkiego. Aby znaleźć się w tej spokojnej i niezwykle zielonej część miasta, wystarczy zaledwie kilkuminutowy spacer.

Tuż opodal parku znajduje się efektowna Stara Brama Lubelska z 1588 roku, która upamiętnia wprowadzenie przez nią do miasta Zamość jeńca - arcyksięcia Maksymiliana, który pretendował do polskiej korony.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.9 °C (73.2 °F)
  • prędkość wiatru: 13.44 km/h (8.35 mph)
  • wilgotność powietrza: 53 %
  • kierunek wiatru: 321 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Miejski w miejscowości Zamość

Park Miejski

Powiązane kategorie z kamerą nr 977:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.