Piątek, 19.07.2024 10:39

Zamość - Arsenał Zamoyskich

Arsenał Zamoyskich - Zamość
Link źródłowy

Zamość kamera na Arsenał Zamoyskich

Obrotowa kamera zamontowana została tuż opodal budynku niegdysiejszego Arsenału Zamoyskich. Jest on usytuowany przy ulicy Zamkowej, zaledwie kilka minut spacerem od Parku Miejskiego i Rynku Wielkiego. Na przykładowym zdjęciu z kamery widoczny jest zaledwie dach opisywanego budynku, tuż za pozostałościami po twierdzy.

Obecnie w Arsenale Zamoyskich mieści się Muzeum Barwy i Oręża, w którym na ekspozycjach prezentowana jest broń biała, palna, a także armaty oraz makiety niegdysiejszej twierdzy Zamość. Muzeum otwarte jest codziennie, prócz poniedziałków. Amatorzy militariów z pewnością będą zadowoleni z wizyty w muzeum, a jeśli w dalszym ciągu będą czuli niedosyt mogą się wybrać do utworzonego w innej części miasta, niewielkiego skansenu z bronią i armatami z czasów II wojny światowej.

Niestety nie znaleźliśmy kamery, na której widoczny jest niesłychanie ciekawy zabytek, a mianowicie Rotunda. Jest ona zlokalizowana około kilometr na południe od muzeum. Ta budowla forteczna wzniesiona została na planie koła w latach 1825-1831. Wybudowano ją na wyspie otoczonej przez bagna i rozlewiska, w odległości około 500 metrów od murów twierdzy, w miejscu którym już w XVIII wieku istniał szaniec broniący Zamość od południa. Zewnętrzna średnia Rotundy wynosi około 54 metry, natomiast wewnętrzna 34. Rotunda usytuowana jest przy ulicy Droga Męczenników Rotundy.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 25.1 °C (77.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.27 km/h (2.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 57 %
  • kierunek wiatru: 27 °
  • zachmurzenie: 96 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Arsenał Zamoyskich w miejscowości Zamość

Arsenał Zamoyskich

Powiązane kategorie z kamerą nr 980:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.