Poniedziałek, 20.05.2024 12:26

Zamość - Nowa Brama Lubelska

Nowa Brama Lubelska - Zamość
Link źródłowy

Zamość kamera na Nową Bramę Lubelską

Z turystycznego punktu widzenia, Zamość to niesłychanie ciekawe miasto mogące pochwalić się świetnie zrekonstruowanymi i odnowionymi zabytkami. Fantastyczny Rynek, choć bez wątpienia jest najpiękniejszym miejscem w Zamościu, nie jest jedynym, które warto odwiedzić.

Na zdjęciach z kamery widoczna jest Nowa Brama Lubelska wybudowana w latach 1821-22, jako jedna z dwóch bram wzniesionych podczas modernizacji zamojskiej twierdzy. Wystawiono ją w kurtynie między bastionami nr V i VI. Ze względu na swoje reprezentacyjne znaczenie, brama wykonana została bardzo starannie, a na szczególną uwagę zasługuje monumentalna fasada ceglano-kamienna. W przyłuczach arkady w bramie, usytuowane są rzeźbione gałązki dębu symbolizujące dzielność wojenną, a wnętrza przejazdu i pomieszczeń sąsiednich kryte są potężnymi sklepieniami kolebkowymi.

Na początku lat 80. zrekonstruowany został most nad fosą, który wsparty został o pozostałości kojca, i obecnie łączy bramę z ziemnym szańcem - rawelinem, na którym usytuowany jest pomnik Króla Dawida. Z Nadszańcem łączy ją odcinek kurtyny zrekonstruowany niecałe 6 lat temu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.2 °C (71.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.49 km/h (2.17 mph)
  • wilgotność powietrza: 57 %
  • kierunek wiatru: 179 °
  • zachmurzenie: 72 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Nowa Brama Lubelska w miejscowości Zamość

Nowa Brama Lubelska

Powiązane kategorie z kamerą nr 972:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.